Dofinansowanie

Dofinansowanie do fotowoltaiki w mieście Kraków i okolicach sprawia, że koszt całego przedsięwzięcia jest zdecydowanie niższy. W praktyce przekłada się to na większą dostępność do darmowej i bezemisyjnej energii ze słońca oraz przyspieszenie zwrotu inwestycji. Dotacje do fotowoltaiki mają za zadanie zwiększyć popularność tego rozwiązania. Jest to szczególnie istotne w miejscach, w których jakość powietrza jest na niskim poziomie. Jakie dotacje do fotowoltaiki w mieście Kraków i okolicach są możliwe do uzyskania. Dlaczego warto z nich korzystać? I jakie mają założenia?

Dofinansowanie do fotowoltaiki – program Czyste Powietrze

Dotacje do fotowoltaiki są skutecznym sposobem na obniżenie kosztów związanych z finansowaniem całego przedsięwzięcia. Jednym z rozwiązań jest program Czyste Powietrze, który zakłada dofinansowanie do tak zwanych mikroinstalacji fotowoltaicznych. Warto nadmienić, że program doczekał się aktualizacji zapisów, które obecnie umożliwiają dofinansowanie inwestycji, które rozpoczęły się do 6 miesięcy od daty złożenia wniosku. To doskonała informacja dla osób, które z różnych względów nie złożyły wniosku o dofinansowanie przed rozpoczęciem przedsięwzięcia związanego z montażem instalacji solarnej.

Najważniejsze założenia programu Czyste Powietrze to wzrost efektywności energetycznej, redukcja emisji pyłów do atmosfery, a także zmniejszenie emisji zanieczyszczeń. Dofinansowanie do fotowoltaiki, czyli bezemisyjnego źródła energii doskonale wpisuje się w te założenia. Należy również wspomnieć, że program Czyste Powietrze jest zintegrowany z programem Mój Prąd.

Kraków – dofinansowania do fotowoltaiki, czyli program Mój Prąd

Głównym założeniem programu Mój Prąd jest wzrost produkcji energii z mikroinstalacji solarnych. Dopłaty do fotowoltaiki w mieście Kraków polegają na finansowaniu 50% kosztów całej instalacji. Finalna kwota nie może jednak przekraczać 5000 złotych. Program Mój Prąd jest skierowany wyłącznie do osób fizycznych, które wytworzoną energię elektryczną zużywają na własne potrzeby. Beneficjenci programu Mój Prąd są zobligowani do wykorzystywania instalacji solarnych, na które otrzymali dotację przez minimum 3 lata.

Dofinansowanie do fotowoltaiki w mieście Kraków i okolicach w ramach programu Mój Prąd jest udzielane na budowę instalacji solarnych, które zostały zakończone przed dniem złożenia wniosku. Dodatkowo wszystkie urządzenia muszą być nowe i jednocześnie wyprodukowane do 24 miesięcy przed datą montażu. Niespełnienie tych warunków jest jednoznaczne z odrzuceniem wniosku o dotację.

Dotacje do fotowoltaiki

Dofinansowanie do fotowoltaiki ma charakter czasowy. Z tego powodu nie warto zwlekać z podjęciem decyzji na przejście na bezemisyjną energię. Cała procedura składania wniosków zarówno w przypadku programu Czyste Powietrze, jak i Mój Prąd jest maksymalnie uproszczona. Wszystkie osoby spełniające warunki programów z pewnością poradzą sobie z ich prawidłowym wypełnieniem. W razie jakichkolwiek problemów, przyszli beneficjenci mogą liczyć na wsparcie urzędników odpowiedzialnych za pomoc osobom składającym wnioski.

Czyste powietrze

Czyste powietrze O programie Czyste powietrze to kompleksowy program, którego głównym celem jest poprawa efektywności energetycznej, zmniejszenie emisji pyłów oraz innych zanieczyszczeń do atmosfery. Program Czyste powietrze jest skierowany do...
czytaj więcej

Moje ciepło

Program Moje Ciepło Dofinansowania pomp ciepła w 2020 roku z programu Moje Ciepło są realizowane ze środków zgromadzonych w Funduszu Modernizacyjnym. Państwowy program jest skierowany przede wszystkim do osób fizycznych...
czytaj więcej

Mój prąd

Mój prąd dofinansowanie - o co chodzi? Program „Mój prąd” ma za zadanie umożliwić założenie instalacji fotowoltaicznych poprzez jej dofinansowanie. Głównym celem jest sprawienie, by jak najwięcej osób produkowało energię...
czytaj więcej