Wśród przyjaznych środowisku technologii wytwarzania energii elektrycznej to konwersja promieniowania słonecznego w prąd jest najpopularniejsza. Instalacje fotowoltaiczne pozwalają na zasilanie domów prywatnych i obiektów publicznych przy pomocy specjalnie przygotowanych instalacji złożonych między innymi z modułów pobierających promieniowanie i konwertujących je na prąd stały. Dalsza zmiana w prąd zmienny następuje w inwerterze, w który wyposażone są wszystkie instalacje fotowoltaiczne. Dzięki temu komponentowi wytwarzany prąd może być użyty w domowych gniazdkach. Dodatkowo cały system jest podłączony pod magazyn energii z fotowoltaiki, więc można ją bezpiecznie przechowywać. Zapewnia to swoistą samowystarczalność gospodarstwu domowemu.
Fotowoltaika stanowi prywatny system zasilania. Instalacje fotowoltaiczne wyróżniają się prostotą montażu i są łatwe do wykorzystania zarówno w warunkach przemysłowych, jak i w gospodarstwach domowych. Dzięki wykorzystaniu światła rozproszonego energia elektryczna wytwarza się również w pochmurne dni. Fotowoltaika cieszy się popularnością, ponieważ jest rozwiązaniem ekologicznym i oszczędnym. Pozyskiwaniu prądu przez baterie słoneczne nie towarzyszą żadne zanieczyszczenia emitowane do środowiska naturalnego w postaci szkodliwych substancji, gazów, odpadów czy hałasu – stanowią więc ekologiczne źródło elektryczności.
Bezpłatna konsultacja: Umów się na wstępny audyt, podczas którego sprawdzimy Twoje potrzeby.
Indywidualny projekt: Przygotujemy projekt instalacji, idealnie dopasowany do Twojego budynku.
Realizacja: Nasz zespół zainstaluje system szybko i profesjonalnie.
Oszczędności od zaraz: Zacznij cieszyć się darmowym prądem ze słońca!
Obniżenie rachunków za prąd nawet o 90%.
Dbałość o środowisko – zmniejszenie emisji CO2.
Wzrost wartości nieruchomości.
Niezależność energetyczna, czyli zabezpieczenie przed niestabilną sytuacją na rynku energii.
Szybki czas zwrócenia się inwestycji.
Bezobsługowe działanie.
Możliwość montażu paneli fotowoltaicznych na dachu lub gruncie.
Bezinwazyjny montaż.
13 lat doświadczenia w branży OZE.
Tysące zadowolonych klientów.
Licencjonowani montażyści i projektanci.
Cena instalacji fotowoltaicznych jest ściśle uzależniona od rodzaju i liczby zamontowanych modułów fotowoltaicznych, długości okablowania, a także innych podzespołów. Na finalną cenę zakupu i montażu instalacji ma ogromny wpływ jej moc. Im jest wyższa, tym koszty są większe. Kolejnym czynnikiem wpływającym na cenę jest rodzaj instalacji (off-grid, on-grid lub instalacje hybrydowe). Koszty związane z zakupem i montażem instalacji fotowoltaicznych mogą być redukowane za pomocą państwowych programów, które współfinansują inwestycje tego typu.
Nie sposób precyzyjnie podać ilości energii elektrycznej, którą wyprodukuje instalacja fotowoltaiczne wyróżniająca się mocą szczytową 10kW. Wynika to przede wszystkim z różnej pogody, a w szczególności liczby godzin słonecznych, sposobu montażu instalacji i innych czynników. Jednak dla prognoz można przyjąć, że instalacja fotowoltaiczne o mocy szczytowej 10 kW wyprodukuje rocznie około 10000 kWh. Ten wynik może znacząco różnić się między instalacjami o takiej samej mocy znajdujących się w różnych częściach kraju. Dla celów szacunkowych można również przyjąć, że w najlepszych miesiącach (m.in. maj) instalacja o mocy 10kW może wyprodukować dziennie nawet 40,5 kWh energii elektrycznej.